Pinnacle jest teraz częścią firmy Avid – powszechnie znanego lidera narzędzi do edycji dla branży telewizyjnej i filmowej. Zdobywcy dwóch oscarów, wielu nagród Emmy oraz Grammy. Kiedy będziesz oglądał w kinie hollywoodzki film jest spora szansa, że w napisach końcowych zobaczysz logo „edited on AVID”.

Avid Studio jest jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji do edycji wideo. Znacznie przewyższa możliwościami Pinnacle Studio, którego także używają profesjonaliści. W tej części przedstawimy co znajdziemy w najnowszej wersji Avid Studio i czym różni się on od programu Pinnacle Studio. Jeśli nie chcesz czytać tekstu możesz obejrzeć wideo, w którym przedstawiamy opisane niżej możliwości.

Jeśli dotychczas używałeś Pinnale Studio, to na pewno w Avid Studio zauważysz wiele podobnych narzędzi. Jednak, to właśnie Avid Studio oferuje szeroką gamę całkiem nowych i zachwycających możliwości. Ma całkowicie skalowalny interfejs użytkownika, dzięki któremu pozwala na wydajną i szybką pracę.

Retusz zdjęć W nowym Avid Studio funkcjonalność narzędzi do edycji zdjęć i retuszu została znacznie rozszerzona. Pokażemy więcej na ten temat w rozdziale dotyczącym pracy ze zdjęciami.

Dźwięk przestrzenny Avid Studio obsługuje dźwięk przestrzenny 5.1, zarówno podczas importowania jak i eksportowania.

Nowa biblioteka Biblioteka multimediów jest teraz wykorzystywana do wszystkich zadań związanych z zarządzaniem mediami, możesz edytować zdjęcia bezpośrednio w niej, lub eksportować media bez konieczności zakładania projektu do wykonania prostszych zadań, takich jak wyeksportowanie klipu wideo z twojego dysku bezpośrednio do serwisu YouTube. W programie Avid Studio możesz zorganizować wszystkie swoje materiały w bibliotece, w sposób jaki odpowiada twojemu stylowi pracy. Pokażemy to w rozdziale dotyczącym biblioteki.

W Avid Studio biblioteka obiektów multimedialnych jest całkowicie niezależna od projektu.

Import materiałów Korzystając z Avid Studio masz teraz do dyspozycji o wiele większą elastyczność, ponieważ możesz importować materiały z dowolnego urządzenia podłączonego do twojego komputera, jak również przeskanować komputer w poszukiwaniu mediów. Jest to wielka zaleta w kontekście wydajności organizacji pracy. To wspaniałe narzędzie do wyszukiwania multimedialnych elementów znajdujących się na twoim dysku, a których nazwy lub lokalizacji nie pamiętasz.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Pinnacle Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

pierwsza część poradnika
 • Pingback: Omówienie nowości w Avid Studio dla dotychczasowych użytkowników Pinnacle Studio | oMultimediach.PL()

 • d44

  jestem wieloletnim użytkownikiem pinnacle najpierw 9 potem 12 i 14, teraz szukałam wersji do HD. myślałam ze pobieram testową wersje pinnacle 15 a tymczasem wgrał mi sie Avid.  Pierwszy 15 min film – wyszedł super jakościowo, łatwo,i szybko,  ale poza 1-2 przejsciami i próbką menu na DVD nic tam nie robiłam. 
  Kolejny krok to próba zmontowania dłuższego filmu i tu niestety kompletnie się pogubiłam. Nie mam podręcznych narzędzi, montaz nie jest tak intuicyjny jak w Pinnaclu, magnesy i inne „ułatwienia” nie działają albo nie umiem ich zastosowac, nie umiem korygować dzwięku itd itp.  Nie mam czasu na studiowanie instrukcji,  tutoriale pokazują głównie jak robić hiper efekty, a mnie nie o to chodzi…chciałam  montowac proste amatorskie filmy o dobrej jakości obrazu  i tyle. Zawód kompletny, irytacja, strata masy czasu.

 • Leszek

  Do biblioteki chciałem dodać pliki z rozszerzeniem *.MP3 Niestety nie przyjmuje mimo że program dopuszcza je.

 • KOLESZ

  Jako Leszek wpisałem uwagę o MP3. Próbowałem wszystkiego i nawet jeszcze raz zainstalowałem program, niestety trzeba konwertować pliki np. na .wav. Ale jest jeszcze więcej problemów. Naprzykład nie importuje płyt DVD/BR. Mam równocześnie  w tym samym komputerze Pinnacle 14 i ten szybko i sprawnie te same płyty importuje. Z biblioteka też są problemy, ale to potem.   

 • KOLESZ

  Po zarejestrowaniu Pinnacle 14 i wersji wcześniejszych otrzymuje się wykaz przysługujących Kluczy aktywacji i po aktywowaniu indywidualnym można z nich korzystać. W Avid Studio po zarejestrowaniu otrzymuje się tylko Dziękuję. Aby wprowadzić Klucze aktywacji trzeba ich szukać w Paszport Awid Studio gdzie jest ich na oko kilkaset. Metodą dedukcji udało mi się znaleźć i wprowadzić 14 Kluczy.  Mimo to klucz MP3 Encoding/Decoding nie działa.

 • KOLESZ

  Nie mogę sobie poradzić z umieszczeniem pliku MENU na Osi czasu. Prosiłbym o radę !!!! 

 • KOLESZ

  Ponieważ jestem jedynym który próbuje nawiązać jakiś kontakt i uzyskać pomoc, a żadnego odzewu nie mam więc pewnie będę ostatnim.
  Dałem sobie czas do 5 listopada że rozwiąże moje niżej wymienione problemy z programem.
  1. Nie moge korzystać z MP3 
  2. Nie mogę wprowadzić MENU na oś czasu.
  3. Nie moge dokonać importu z płyt DVD.
  Jeśli nie uda mi się rozwiązać tych problemów to kasuję bezpowrotnie program i wracam do
  Pinnacla Studio 14.
   
  Serdecznie pozdrawiam : Leszek 

 • KOLESZ

  1. Kupiłem Windows 8 i po jego zainstalowaniu Avid Studio zaczął „widzieć” pliki z MP3.
      Pierwszy problem rozwiązany.
  2. Import DVD/BR – nie działa dalej, ale można to ostatecznie załatwić innym programem.
  3. Najgorszy problem jest z MENU – nic nie da się narazie zrobić.
      Pliki te nie reagują na wszelkie próby wykorzystania ich do filmu.
      Jedno co można zrobić to przenieść film do Pinnacla Studio i tam dodać MENU. 
      Jednak Avid Studio w Bibliotece ma większa gamę MENU i szkoda ich marnować.
      Próbuje mi pomóc Pan Sławomir Białoboki z ALSTOR, ale myślę że problem jest
      zbyt trudny żeby szybko zaradzić.
      Jeśli nie uda się usunąć tej wady programu będę zmuszony jednak usunąć go.
      Szkoda tylko wydanych pieniędzy.

      Serdecznie pozdrawiam: Leszek