W tym rozdziale przedstawimy zaawansowaną edycję efektów z Avid Studio – został on wyposażony w wydajny zestaw narzędzi, które pozwolą ci dodać korekcje i efekty do klipów audio, wideo i zdjęć. Dostęp do tych zaawansowanych narzędzi możesz uzyskać na kilka sposobów. Pamiętaj też, że jest to krótki przegląd niektórych złożonych technik edycyjnych. Jeśli chcesz poznać wszystkie musisz stworzyć kilka przykładowych projektów.

Jak już nauczyliśmy się z poprzednich rozdziałów jeśli klikniesz dwukrotnie klip w bibliotece, uzyskasz dostęp do narzędzia korekcji. Jeśli korekcja zostanie zastosowana do klipu w bibliotece, to w takiej skorygowanej formie będzie mógł być użyty w każdym kolejnym projekcie. Natomiast kiedy klip znajdzie się w projekcie, zawsze możesz zmienić tą korekcję, lub ją usunąć jeśli ci się nie podoba. Wiesz już też, że wszystkie korekcje i efekty są nakładane niedestrukcyjnie.

Panoramowanie i powiększanie

Przyjrzyjmy się zatem organizacji pracy przy tworzeniu klasycznego efektu Panoramowanie i powiększanie dla zdjęcia, który jest często wykorzystywany w filmach dokumentalnych i fabularnych, kiedy potrzebne jest dodanie ruchu do statycznego obrazu.

Avid Studio - Edytor mediów - efekt panoramy

Avid Studio - Edytor mediów - efekt panoramy

Okazuje się, że jest on bardzo prosty, a zarezem efektowny. Zaczynijmy od umieszczenia zdjęcia na osi czasowej. Następnie kliknij na nim dwukrotnie. Po otworzeniu się edytora mediów, przejdź do zakładki Panoramowanie i powiększanie. Następnie wybierz Animowany (Animated). Zwróć uwagę, że do zdjęcia zostanie od razu dodana domyślna animacja.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Avid Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl