W tym poradniku omówimy jak zaimportować materiał wideo z kamer i urządzeń plikowych, przechwycić stopklatkę i stworzyć animację poklatkową. To jest okno importu programu Studio.

Zaimportujmy zdjęcia i filmy z aparatu cyfrowego. U góry po lewej znajduje się pole „IMPORTUJ Z”. Z widocznej listy wybiorę mój aparat. Jest on podłączony do mojego komputera za pośrednictwem kabla USB. Zauważ, że możesz obejrzeć swoje zdjęcia i nagrania wideo bezpośrednio z dysku lub karty pamięci aparatu.

W rozwijanym menu u dołu po lewej, możesz zdecydować, jaki rodzaj plików ma być wyświetlany. Zostawię wybraną opcję „Wszystkie kompatybilne media”. Każdy plik ma na swojej miniaturce pole wyboru, którego zaznaczenie spowoduje wybranie tego pliku do zaimportowania. Jeśli usuniesz zaznaczenie, to plik nie zostanie zaimportowany.

Kliknij dwukrotnie na zdjęciu, aby zobaczyć je na pełnym ekranie. Aby powrócić z powrotem do okna importu, kliknij znak X, po prawej u góry, lub wciśnij klawisz „Esc” na klawiaturze.

W oknie importu możesz również odtwarzać pliki wideo. Kliknij przycisk odtwarzania pośrodku miniaturki, żeby uruchomić odtwarzanie pliku wideo. Jeśli chcesz obejrzeć wideo na pełnym ekranie, kliknij przycisk w lewym górnym rogu miniaturki. Możesz użyć suwaka do przewijania klipu. Przesuń w lewo, żeby przewinąć na początek klipu, lub w prawo, żeby przeskoczyć na koniec.

Po prawej u góry znajduje się pole „Tryb”. Pierwsza opcja to „Usuń oryginał”. Wybierz „Tak”, jeśli chcesz usunąć pliki z pamięci aparatu po zakończeniu importowania. Jeśli wybierzesz „Nie” to po zaimportowaniu pliki pozostaną również w kamerze. Druga opcja to „Ignoruj duplikaty”. Jeśli wybierzesz „Tak”, to Studio nie będzie pobierało z aparatu plików, które już są w komputerze.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Pinnacle Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

ostatnia część poradnika