Magix FotoStory na CD & DVD 10 pozwala w bardzo krótkim czasie stworzyć imponujące pokazy slajdów, które będą zapierać dech w piersiach całej rodzinie, przyjaciołom i wszelkiej publiczności. Intuicyjny, niesamowicie prosty i przyjazny interfejs  w całości przetłumaczony na język polski pozwoli Ci zaledwie w kilku krokach ożywić Twoje cyfrowe wspomnienia.

Ta porada przybliży ci interfejs programu i udzieli licznych wskazówek jak korzystać z oprogramowania, aby czerpać z tego radość.

Media Pool

Media Pool

Media Pool

Do Media Pool wgrać możesz swoje zdjęcia lub inne pliki multimedialne takie jak na przykład muzykę. Kliknij po prostu na plik z prawej strony i przenieś go na oś czasu do scenorysu przytrzymując lewy przycisk myszy. Na oś możesz przenosić także całe foldery.

Scenorys

W Scenorysie wszystkie zdjęcia przedstawione są po kolei. Możesz w nim edytować pokaz zdjęć i zmieniać czas trwania wyświetlania zdjęcia. Grafiki w większym formacie możesz obracać o 90 stopni przez kliknięcie myszką na środkowy przycisk nad obiektem.

Timeline

Aby edytować z największą dokładnością możesz przełączyć na widok listwy czasu lub do trybu timeline. Tu na czterech ścieżkach znajdują się pliki osadzone jako obiekty. Każdy z tych obiektów możesz skrócić lub ukryć.

Efekty

Wszystkie zdjęcia możesz edytować w szybki i przejrzysty sposób. Wystarczy kliknąć na czwartą zakładkę Effects (Efekty). Możesz na przykład optymalizować jakość obrazu. W tym celu na liście, która się rozwinie kliknij na Brightness. Możesz również dodawać efekty tekstowe do zdjęć – kliknij na zakładkę Title (Tytuł) i wybierz efekt. Lub wybierać właściwe przejścia – zakładka Fades (Przejścia), aby zastosować efekt, wystarczy przeciągnąć go na oś.

Fotoshow Maker

Fotoshow maker

Fotoshow maker

Dzięki Fotoshow Maker (Slajdy) stworzysz niesamowite pokazy zdjęć w ciągu zaledwie kilku minut. Z menu File (Plik) wybierz opcję Wizards (Kreator) i następnie Slideshow Maker (Slajdy). Później wybierz jeden z dostępnych styli i dodawaj do swoich zdjęć krótkie filmy, efekty i przejścia. Korzystając z regulatora ustawisz intensywność efektów według własnych potrzeb. Poza tym masz do dyspozycji liczne efekty, przejścia, podkłady muzyczne. Dodatkowo możesz zapisać wzór użytego stylu, aby korzystać z niego także w przyszłości. Na samym końcu tworzenia kliknij na przycisk stwórz pokaz zdjęć, by przenieść wszystkie wybrane ustawienia na swoje zdjęcia.

Nagrywanie na płycie

Nagrywanie na płycie

Nagrywanie na płycie

W trybie nagrywania na płycie wypalisz swoje zdjęcia na CD lub DVD. Będzie je można oglądać na komputerze lub na odtwarzaczu DVD. Jeżeli swój pokaz zdjęć chcesz wyświetlić na telewizorze wybierz jeden z dostępnych i dopasuj menu startowe dysku. Po wyborze odpowiedniego wzoru określ jeszcze tylko format dysku.

Dodatkowe opcje

Poza głównymi funkcjami możesz korzystać z dodatkowych, które umieszczone zostały w trybie edycji. Znajdziesz tam dodatkowe funkcje odnośnie tworzenia stron i przycisków, dodawania przycisków, zmiany czcionki i układu menu. Przez zwykłe przesuwanie w oknie możesz zmienić wielkość tytułów i obrazów, lub ustawiać wszystko według własnego uznania. Po wybieraniu wszystkich ustawień możesz swój pokaz zdjęć eksportować lub nagrać na płycie. Odpowiedni proces uruchomisz poprzez kliknięcie na właściwy symbol.

Pomoc

Podczas tworzenia pokazu zdjęć mas do dyspozycji cennych pomocników. Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w podręczniku PDF dołączonym do programu.

 

 


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Magix FotoStory 10 - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

Tagi: