Firma Magix zaprezentowała kolejne, już siódme, wydanie Photo & Graphic Designer, rozbudowanego programu do tworzenia ulotek i kompleksowego składu tekstu (DTP), a także do obróbki zdjęć i grafiki. Pakiet został przygotowany głównie z myślą o hobbystycznej obróbce grafiki, jednak bez problemu można go wykorzystać także do pracy zawodowej. Z pewnością warto odnotować fakt, że jest to pierwsze polskie wydanie z przetłumaczonym interfejsem i instrukcją. Zapewne z tego powodu, był on popularny głównie za naszą zachodnią granicą, gdzie firma Magix ma silną i ugruntowaną pozycję.

Być może niektórzy z Was spotkali się z nazwą Xara Photo & Graphic Designer lub Xara Extreme. Na niektórych rynkach program nadal jest znany i oferowany właśnie pod tą marką. Powód takiego zamieszania jest prosty – Magix w 2007 roku kupił firmę Xara, która w latach 90. ubiegłego wieku ściśle współpracowała z firmą Corel, stąd z kolei podobieństwa jeśli ocenimy obydwa interfejsy i funkcjonalność programów.

Główne możliwości Magix Photo & Graphic Designer 7

  • Edycja zdjęć, tworzenie ilustracji i DTP (desktop publishing) dostępne są z jednego, łatwego w obsłudze interfejsu użytkownika.
  • Bardzo szybki silnik grafiki wektorowej (także w profesjonalnym zakresie) i generowanie obrazów 3D.
  • Pełna obsługa PDF od importu, przez tworzenie, po eksport;
  • Wiele opcji importu, które zaciekawić mogą każdego użytkownika. Designer umożliwia na import plików PSD (Photoshop), PDF, EPS, AI, CDR, XAR i AVI.
  • Wiele opcji eksportu m.in. do plików PDF, PSD, AVI, FLV, Flash i innych.
  • Ponad 3000 profesjonalnych szablonów dostępnych po rejestracji oprogramowania.
Okno startowe Photo & Graphic Designer 7

Okno startowe Photo & Graphic Designer 7 – z jednego miejsca dostępne są wszystkie podstawowe funkcje aplikacji z obszaru obróbki zdjęć, grafiki i DTP.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

Tagi: