Problem: Zaimportowaliśmy film z kamery. Przeprowadziliśmy jego edycję. Nie wiemy jak zapisać plik, by odtwarzał się większości komputerów i był jednocześnie maksymalnie najlepszej jakości.

Rozwiązanie: Pokażemy, którą opcję eksportu wideo wybrać, by wideo odtwarzało się na każdym komputerze, a także przy użyciu kina domowego. Oczywiście z zastosowaniem prostego w obsłudze Magix Video easy HD.

Magix Video easy HD - zapis na dysku

Magix Video easy HD - zapis na dysku

Instalujemy Magix Video easy HD, uruchamiamy go, importujemy wideo, przeprowadzamy jego edycję, usuwamy zbędne sceny, przycinamy, dodajemy zdjęcia, efekty i normalizujemy dźwięk i przechodzimy do zapisu wideo. Z menu [Plik] wybieramy opcje [Zakończ film].Następnie wybieramy opcję [Zapis na komputerze] i w kolejnym oknie wybieramy ustawienia jakości. Co ważne nie musimy pamiętać jakie proporcje ma film, oraz czy nie będziemy konwertować z jakości gorszej na lepszą (nie ma to najmniejszego sensu). Nad wszystkim czuwa aplikacja wyświetlając stosowne komunikaty.

Magix Video easy hd - wybranie jakości

Magix Video easy hd - wybranie jakości

Na początku wybieramy Format wideo ustawiając go na MPEG-4, a następnie przesuwamy suwak jakości. Jakość DVD (720×576) wydaje się najbardziej odpowiednia dla wszystkich komputerów, ale kiedy chcemy pokazać detale na naszym wideo i dysponujemy nowym komputerem możemy wybrać również opcje HD1 (1280×720), czy HD2 (1920×1080). Wybieramy opcję i klikamy na przycisk [Zapisz wideo]. Po wybraniu nazwy rozpocznie się proces eksportu danych.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Magix Video Easy HD - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

ostatnia część poradnika
  • Bozenas26

    witam mam pytanie jak już skończy mi się skończy już zgrywanie na dysk to okazuje się że film jest przyśpieszony a muzyka jest dobrze dlaczego?