W tym poradniku zajmiemy się omówieniem narzędzia Pinnacle Montage. Do dyspozycji mamy nowe tematy „Montaży” i nowe narzędzia do ich obsługi.

Wciśnij przycisk „Montaży” po lewej. Teraz rozwiń listę menu. Znajdziesz tu 7 nowych motywów montaży. Album 2, Antyczny dziennik, Miejskie światła, Ekstremalny, Przesuwane kafelki, Hołd 2 oraz Wideo na piłce. Ogółem jest tu 54 nowych szablonów montaży, będących dodatkiem do dotychczasowych motywów i szablonów, znanych już z poprzednich wersji.

Z rozwijanego menu wybierz Album 2. Otworzył się jeden z nowych motywów. Zapamiętaj, że każdy z motywów zawiera szablon w wersji startowej, przejściowej i końcowej.

Można je rozróżnić dzięki ząbkowanym krawędziom. Ząbki na prawej krawędzi oznaczają, że jest to szablon startowy. Ząbki na lewej i prawej krawędzi oznaczają, że jest to szablon przejściowy. A ząbki na lewej krawędzi oznaczają, że jest to szablon końcowy.

Przeciągnij szablon startowy na oś czasową i upuść go na drugiej ścieżce wideo. Otworzy się przybornik narzędzia montaży. Zauważ, że są tu nowe elementy. W polu Tekst 1 wpisz Surfing. Na lewo od pola tekstowego jest przycisk z dużą i małą literą „A” – kliknij na nim. Otworzy się okno wyboru czcionki. Możesz wybrać krój pisma, styl, rozmiar i kolor.

Wybierz Arial Unicode MS, Pogrubione+Kursywa, wpisz rozmiar czcionki 100 i kliknij przycisk koloru i wybierz niebieski. Kliknij OK, żeby zastosować wszystkie modyfikacje i nasz nowy styl jest gotowy. To świetna nowa funkcja dająca tobie – użytkownikowi większą kontrolę. W polu Tekst 2 wpiszę Champs i pozostawię czcionkę bez zmian.

Spójrzmy na strefy zrzutu. Złapię za wskaźnik pozycji odtwarzania na pomarańczowym pasku tuż nad osią czasową i przeciągnę w prawo. Mamy cztery strefy zrzutu. Po prostu przeciągnij swoje zdjęcia lub wideo do poszczególnych stref zrzutu. Wybierz zakładkę Zdjęcia, wybierz któreś i przeciągnij je do pierwszej strefy zrzutu. Teraz umieść zdjęcie w drugiej strefie zrzutu i na koniec zdjęcie dla strefy trzeciej. Zobaczysz, jak zdjęcia zostały umieszczone w albumie.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Pinnacle Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl