W tym rozdziale poznamy wspaniałą kategorię elementów kreatywnych, zwanych Montaże (Montage). Za ich pomocą można na przykład przygotować efektownie wyglądający wideoalbum ze zdjęciami.

Montaże znajdują się w Bibliotece (Library), w kategorii Elementy kreatywne. Musimy zatem najpierw otworzyć odpowiednią zakładkę. Elementy te zawierają dziesiątki, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów (tematów), z których część poświęcona jest montażom i szybkim edycjom (pozostałe to na przykład edycja dźwięku, przejścia, inne efekty i napisy).

Avid Studio montowanie

Avid Studio montowanie

Każdy szablonów z serii Montażów (Montage) występuje w wersji składającej się z kilku elementów rozpoczynającego, środkowych i kończącego. Wybierz jeden z montaży w zależności od jego zastosowania w projekcie. Spróbujmy wykorzystać szablon Album.

Avid Studio Montowanie - kreatywne elementy

Avid Studio Montowanie - kreatywne elementy

Zwróć szczególną uwagę na łatwą do zapamiętania konwencję nazw. Szablon zawiera w nazwie słowo „Otwierający”, „Startowy” („Opening”) został zaprojektowany do użycia na początku twojego filmu lub nowej sceny. Szablon „Przejściowy” („Segway”) będzie zwykle używany jako rodzaj przejścia między dwoma scenami twojego filmu. I na koniec, oczywiście, szblony ze słowem „Końcowy” („Ending”) sugerują ci ich zastosowanie na końcu twojego dzieła.

Skorzystaj z przycisku odtwarzania znajdującego się na każdej ikonie, aby zobaczyć podgląd konkretnego „montażu”. Przejdź na zakładkę Film (Movie) i uruchom film. Złap za wskaźnik odtwarzania i przewiń go do przodu, aby zobaczyć jak wygląda ten konkretny szablon. Następnie zaznacz montaż, przeciągnij go na oś czasową twojego filmu, kliknij na nim dwukrotnie aby otworzyć edytor „Montaży”.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Avid Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

  • K Trojanowska

    do bani ten tekst

  • Pach

    Tak, wszystko bardzo ładnie montuje się. Bardzo dobrze dodaje się menu, ale jest jedna bardzo poważna wada, otóż podczas renderowania i zgrywania materiału na płytę DVD z menu powstają błędy. Wynik jest taki, ze w odtwarzaczu DVD jest niby dobrze, ale obraz zatrzymuje się na kilka chwil. Płyty takiej nie można skopiować. Renderując płytę bez menu nie ma takiego błędu.