Z tego poradnika dowiesz się jak przygotować muzykę do filmu przy pomocy Magix Music Maker. Jest to kompletne i bogato wyposażony program do edycji audio.

Po uruchomieniu programu, jeśli jesteś początkującym użytkownikiem wybierz „tryb prosty”, w którym dostępne są jedynie najważniejsze funkcje programu. Oczywiście, w każdej chwili możesz wyłączyć tryb prosty by uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Na początku omówimy możliwości trybu prostego. Interfejs programu w tym trybie składa się z następujących elementów:

  • pasek narzędzi ze standardowymi funkcjami, takimi jak wczytywanie, zapisywanie i inne przyciski narzędzi;
  • pole aranżacji łączące dźwięki i instrumenty w utwór muzyczny;
  • Media Pool dający dostęp do różnych dźwięków i instrumentów;
  • kontroler transportu do odtwarzania, pauzowania i przewijania utworów;
  • monitor podglądu – w trybie prostym wyświetla informacje o poszczególnych komponentach programu.

Media Pool

Pętle dźwiękowe z Media Pool mogą być zawsze przeciągane na wybraną pozycję w aranżacji przez przytrzymanie prawego przycisku myszy. Kolejne pętle dźwiękowe są zawsze odtwarzane w kolejności od lewej do prawej, a pętle umieszczone pod sobą są zawsze odtwarzane równocześnie. Zacznijmy od perkusji przeciągając potrzebne pętle dźwiękowe jedna po drugiej. Następnie dodajmy pasujący bass i gitarę.

Aranżacja

Pętle dźwiękowe w aranżacji noszą nazwę obiektów i mogą być elastycznie edytowane. Każdy z obiektów może mieć własną długość, głośność, narastanie i wygaszanie. Możliwe jest również przesuwanie obiektów. Możesz powiększać widok, żeby dokonać precyzyjnych zmian. Do każdego obiektu możesz dodać efekty dźwiękowe. Lista efektów  i dodatkowych opcji jest widoczna po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na obiekcie.

Funkcje zaawansowane

Teraz omówimy funkcjonalność programu po wyłączeniu trybu prostego. Nowe opcje, z których możesz skorzystać to mikser, menadżer pliku do importu utworów z CD i MP3, instrumentów i syntezatorów, szablonów efektów, rozmaitych trybów myszy do edycji obiektów, więcej opcji w nagłówku ścieżki, dodatkowe opcje widoku w monitorze podglądu. Dźwięki w SoundPool są dostępne w wielu tonacjach. Instrumenty wirtualne i syntezatory można znaleźć w zakładce Syntezatory w MediaPool.  Dwukrotne kliknięcie na ikonie wybranego syntezatora wystarczy by go uruchomić.  Możesz również dokładnie pozycjonować obiekt przeciągając go przy pomocy myszy.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Magix Music Maker MX 18 - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

Tagi:  
  • Orka

    Nie polecam. Ten program to jakaś kpina! Nadaje się wyłącznie do montażu utworów ( a i tutaj nie jest lekko). Jeśli ktoś chce robić własny od podstaw utwór to lepiej poszukać czegoś innego zwłaszcza jeśli nie ma się keyboard’a podłączonego do komputera.