Nagrywanie własnego materiału jest możliwe przez mikrofon podłączony do karty muzycznej. Aktywuj ścieżkę w nagłówku ścieżki klikając na przycisku nagrywania.  Następnie śpiewaj lub nagrywaj własne riffy gitarowe . Tylko niebo jest limitem Twojej kreatywności. Poza nagraniami audio możesz także wykorzystać midi i nagrywać przy pomocy instrumentów klawiszowych. Jeżeli chcesz dodać instrumenty do swojej aranżacji przełącz się na jedną ze ścieżek do nagrywania midi i naciśnij przycisk nagrywania. Możesz teraz wybrać instrument w edytorze midi. Jeżeli masz podłączoną klawiaturę do komputera, możesz teraz grać na wybranym instrumencie. Nawet bez klawiatury możesz odtwarzać dźwięki  lub wprowadzać nuty przy pomocy narzędzia rysowania.

Magix Music Maker oferuje duży wybór efektów dźwiękowych. Aby ich sensownie używać najpierw przemyśl do czego będziesz je stosować – dla pojedynczych obiektów czy dla kompletnej ścieżki. Efekty obiektu zostaną zastosowane dla poszczególnych obiektów, które będą przenoszone gdy obiekt zostanie skopiowany. Z drugiej strony efekty ścieżki mają wpływ na całą ścieżkę. Przydatne ustawienia można znaleźć wyraźnie ułożone w nagłówku ścieżki, w zakładce FX. Jeżeli chcesz zmienić efekt ścieżki możesz to zrobić w oknie miksowania. Najszybszym sposobem otwarcia miksera jest naciśnięcie klawisza M. Poza obowiązkowymi gałkami kontroli głośności znajdziesz tu również panel efektów i dwa miejsca dla wtyczek pakietu efektów klasycznych. Efekty działające dla całej aranżacji lub słyszalne we wszystkich ścieżkach są dostępne w mikserze.

Podsumowując – oto dodatkowe funkcje wersji „Premium” programu Magix Music Maker. W związku z szeroką gamą dodatków tylko niektóre z funkcji mogą być pokazane szczegółowo.

Revolta 2 daje Ci 12 głosowy wirtualny analogowy syntezator  do tworzenia potężnych melodii i dudniących dźwięków basowych. Z pomocą matrycy modulacji i sekcji efektów możesz tworzyć żywe, złożone dźwięki.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Magix Music Maker MX 18 - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

Tagi:  
  • Orka

    Nie polecam. Ten program to jakaś kpina! Nadaje się wyłącznie do montażu utworów ( a i tutaj nie jest lekko). Jeśli ktoś chce robić własny od podstaw utwór to lepiej poszukać czegoś innego zwłaszcza jeśli nie ma się keyboard’a podłączonego do komputera.