Elastic Audio umożliwia korekcję i manipulację tonalną nagrań, zwłaszcza fragmentów z głosem. Wybierz pętlę wokalną i spośród efektów wybierz Elastic Audio lub jeszcze wygodniej – po prostu naciśnij klawisz S. Teraz możesz edytować pojedyncze sylaby niezależne od siebie. Pomarańczowa linia reprezentuje aktualną tonację. Użyj narzędzia ołówka by narysować zmianę tonacji. Inne narzędzia myszy mogą być użyte do rysowania kroków półtonów lub wygładzania dźwięków w dłuższych próbkach.

Inteligentny harmonizer tworzy chór zawierający do 4 głosów. Jeżeli pole wyboru jest zaznaczone chór zostanie automatycznie dostosowany do wybranej tonacji. Wersja „Producer” jest w pełni wyposażona do miksowania 5.1 surround. Aktywuj przycisk 5.1 surround na palecie miksera. Każdej ze ścieżek możesz przypisać osobną pozycję w przestrzeni surround. Odchylenia surround mogą być używane nie tylko statycznie umożliwiając przesuwanie poszczególnych obiektów w obrębie przestrzeni. Aby to zrobić kliknij na przycisk automatyzacja i wybierz opcję rysuj. Rozpocznij odtwarzanie i przesuń wskaźnik pozycji. Zmiany pozycji są nagrywane i automatycznie odtwarzane. Mastering Suite udostępnia narzędzia uwydatniające dźwięk dodając ostatnie szlify Twoim utworom.

Dostęp do Mastering Suite możliwy jest z miksera. Mastering Suite składa się z parametrycznego, 4 pasmowego equalizera (EQ) poprawiającego przezroczystość, wzmacniacza stereo do optymalizacji dźwięku stereo i (tu powinna zrobić pauzę, bo dalszy tekst właśnie wyjaśnia co to jest ten Multimax) Multimax – wielopasmowego wzmacniacza i kompresora do uwydatniania ogólnej głośności. A na koniec Limiter zapobiegający niechcianym cyfrowym zniekształceniom.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Magix Music Maker MX 18 - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

Tagi:  
  • Orka

    Nie polecam. Ten program to jakaś kpina! Nadaje się wyłącznie do montażu utworów ( a i tutaj nie jest lekko). Jeśli ktoś chce robić własny od podstaw utwór to lepiej poszukać czegoś innego zwłaszcza jeśli nie ma się keyboard’a podłączonego do komputera.