Pierwszy z serii naszych poradników poświęcimy wideofilmowaniu. Poradnik wideofilmowca to zbiór zasad, o których należy pamiętać podczas filmowania. Znajdziesz tutaj praktyczne porady na temat operowania kamerą, kompozycji kadru, nagrywania materiałów przeznaczonych do montażu, filmowania ludzi, dzieci, zwierząt i wywiadów.

W kilku częściach przedstawimy najważniejsze zasady, o jakich trzeba pamiętać przy filmowaniu. Na początek jednak kilka słów tytułem wstępu.

Z pewnością każdy właściciel kamery nieraz doświadczył nagłej potrzeby jej uruchomienia i nagrania pierwszych kroków swojego dziecka, przyjaciela składającego właśnie przysięgę małżeńską, zebry na sawannie o zachodzie słońca, fragmentu meczu piłki nożnej, piramid Faraona w Egipcie albo spontanicznej potrzeby nakręcenia…. czegokolwiek…

Poradnik wideofilmowcaWydaje się, że to proste zadanie… Problemy pojawiają się dopiero później, gdy nie jesteśmy zadowoleni z wykonanych zdjęć lub nie możemy sobie poradzić ze sklejaniem ujęć podczas montażu. Podstawowym błędem jest najczęściej brak odpowiedniego przygotowania się do zdjęć. Każdy pragnie nakręcić dobry film. Mając dobry pomysł i świetny plan trzeba jeszcze z powodzeniem przebrnąć przez filmowanie i montaż. Zadaniem niniejszego przewodnika jest przedstawienie kilku podstawowych zasad, które w połączeniu z talentem drzemiącym w każdym z nas pozwolą z powodzeniem ominąć wszelkie przeszkody i stworzyć wspaniałe dzieło filmowe.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

pierwsza część poradnika