Korekcja zdjęcia

Możesz poprawić zdjęcie, lub dokonać jego modyfikacji, dwukrotnie klikając jego miniaturkę. W ten sposób zostanie ono otworzone w oknie korekcji. Znajdują się tu narzędzia, które pozwolą ci wzbogacić zdjęcia, wykadrować je, wyprostować oraz usunąć efekt czerwonych oczu. Za pośrednictwem paska nawigatora znajdującego się u dołu, masz również łatwy dostęp do innych zdjęć, aby poddać je korekcji.

Dokonajmy jakiejś korekcji. Przytnijmy zdjęcie korzystając z przycisku „Kadrowanie” (Crop). Z pomocą uchwytów wybierz fragment zdjęcia, który chcesz, aby pozostał widoczny.

Avid Studio - Korekcja zdjec

Avid Studio - Korekcja zdjec

Kliknij przycisk Podglądu. Możesz również wyczyścić kadrowanie, anulować je całkowicie lub kliknąć Zastosuj, aby zaktualizować zdjęcie w bibliotece. Teraz wyrównajmy to zdjęcie. Ta funkcja pozwala ci obrócić zdjęcie, aby np. wyrównać horyzontalny układ kompozycji na twoim zdjęciu. Po prostu złap i obróć zdjęcie do odpowiedniego położenia. Kliknij przycisk „Zastosuj”, aby twoje zdjęcie stało się gotowe do użycia w bibliotece.

Jak to widzieliśmy w rozdziale „Smart movie i Smart Slide”, możesz użyć dopiero co poprawionych zdjęć do automatycznego stworzenia pokazu zdjęć lub filmu. Dzięki Avid Studio, porządkowanie, ulepszanie i korygowanie zdjęć jest łatwiejsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Avid Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

ostatnia część poradnika