AAC

Advance Audio Coding (AAC) to metoda kompresji audio w standardzie MPEG-4. AAC charakteryzuje się wyższym współczynnikiem kompresji niż inne porównywalne formaty (np. MP3) i gwarantuje wysoką jakość audio już od 64 kbit/s. Z tej metody kodowania korzystają min. sklepy muzyczne online oraz internetowe stacje radiowe.

ActiveRotation

Sprzętowe wsparcie dla trybu portretowego, bez potrzeby instalowania specjalistycznego oprogramowania. Jest to tryb idealny do pracy nad długimi dokumentami tekstowymi, stronami internetowymi, etc. Funkcja ActiveRotation szybko konwertuje sygnał analogowy i cyfrowy do trybu portretowego. Konwersja wykonywana jest bez wpływu na prędkość czy stabilność systemun. Co więcej, wyeliminowano problem kompatybilności z innym oprogramowaniem. ActiveRotation działa w oparciu o układ opracowany przez EIZO.

ActiveShot

Wyświetla jednocześnie sygnał z dwóch źródeł komputerowych dając efekt obrazu-w-obrazie. ActiveShot pracuje w dwóch trybach: standardowym, kiedy na ekranie wyświelany jest wyłącznie obraz z drugiego źródła oraz w trybie Clip, umożliwiający wyświetlanie obrazu z drugiego komputera w dowolnie wybranej przez użytownika części ekranu. Rozmiar i pozycję okienka można zmieniać. ActiveShot działa w oparciu o układ opracowany przez EIZO.

Additive Color Mixture

Addytywne mieszanie kolorów, czyli tworzenie koloru poprzez przepuszczenie światła przez powierzchnię, która sama go nie wytwarza. W monitorach LCD, kolor widoczny na ekranie jest przykładem addytywnego mieszania kolorów.

Adobe RGB

Adobe RGB. Jest to przestrzeń kolorów opracowana przez firmę Adobe w 1998 r. Jej zakres jest znacznie szerszy od sRGB, zwłaszcza w przypadku barwy zielonej i niebieskiej. Adobe RGB obejmuje również, wykorzystywaną w druku, przestrzeń kolorów CMYK (zgodną z ISO-coated oraz US Web-coated).

Analog Capacitive Type

Analogowo – pojemnościowa technologia wykorzystywana w ekranach dotykowych, w tym w wielu monitorach LCD marki EIZO. Do czterech rogów panelu jest przykładane jednolite napięcie i przepuszczane przez całą powierzchnię ekranu. Kiedy palec lub rysik dotyka powierzchni panelu następuje zmiana napięcia, proporcjonalna do odległości od każdego z czterech rogów. Specjalny kontroler mierzy te zmiany i oblicza współrzędne miejsca dotyku.

ArcSwing Stand

To ergonomiczna stopka zastosowana przez Eizo po raz pierwszy w modelu FlexScan L567. Stopka ArcSwing umożliwia regulację monitora w pionie i poziomie, przesuwane panela w taki sposób, iż może dotknąć płaszczyzny, na któej stoi, a także obracanie panelu w dowolną stronę i umieszczenie w pozycji portretowej. Dzięki temu pozycję moniotra można dostosować optymalnie do potrzeb użytkownika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.