D-Sub Connector

Analogowe złącze o charakterystycznej osłonie pinów w „męskiej” wtyczce na kształt litery D. Złącze D-Sub posiada zwykle 15 lub 9 pinów, z których każdy jest podłączony do osobnego przewodu w kablu i przesyła osobny sygnał.

Digital Visual Interface (DVI, DVI-D, DVI-I)

Cyfrowy interfejs wizyjny stosowany w płaskich ekranach, wprowadzony przez Digital Display Working Group (DDWG). Stworzony w celu łączenia źródła sygnału video i ekranu, DVI oraz DVI-D przesyłają tylko cyfrowe sygnały, podczas gdy DVI-I przesyła zarówno cyfrowe jak i analogowe sygnały.

Display Port

Opracowany przez stowarzyszenie VESA (Video Electronics Standards Association), DisplayPort jest cyfrowym interfejsem wizyjnym, który zapewnia łatwe, jednokablowe połączenie o wysokiej przepustowości dla sygnałów audio i video przesyłanych z komputera PC do monitora.

DUE (Digital Uniformity Equalizer)

Funkcja DUE (Digital Uniformity Equalizer) gwarantuje równomierne rozłożenie kolorów i jasności na całej powierzchni ekranu.

DUE (Digital Uniformity Equalizer)

Opracowana przez EIZO funkcja korygująca fluktuacje jasności i chrominancji w różnych obszarach ekranu monitora LCD. DUE zapewnia jednolitość na wszystkich 256 poziomach skali szarości, minimalizując różnice wartości gamma we wszystkich częściach ekranu.

DVI DMPM

Funkcja oszczędzania energii znajdująca się w wybranych monitorach LCD firmy EIZO, która automatycznie wyłącza jego podświetlenie po pewnym czasie braku aktywności. Użytkownik może włączyć lub wyłączyć funkcję przy pomocy opcji PowerManager w menu ekranowym monitora.

DPI

Wartość DPI (Dots per Inch) określa liczbę pikseli przypadającą na jeden cal (1 cal = 2,54 cm), wskazując tym samym rozdzielczość urządzenia wyjściowego, takiego jak drukarka.

Dane subkanałowe

Zawarte na płycie dane subkanałowe obejmują dodatkowe informacje, takie jak CD Text czy informacje o położeniach.

Dual

Procedura kompresji Dolby Digital to wielokanałowy system dźwiękowy wykorzystywany w płytach DVD, kinach i telewizorach. Obsługuje częstości bitów od 32 kbit/s do 448 kbit/s i gwarantuje wyższy stopień reprodukcji dźwięku aż do 6 kanałów.

DVD-RAM

DVD-RAM (Digital Versatile Disc Random Access Memory) to pierwszy rozpowszechniony format nośników danych wielokrotnego zapisu. Cechuje go podział na sektory, umożliwiający większą integralność danych, szybsze formatowanie oraz ulepszone zarządzanie błędami w porównaniu z DVD+/-RW.

Możliwość komentowania jest wyłączona.