EcoView

EcoView to stworzona przez EIZO koncepcja połączenia ergonomii i dbałości o ochronę środowiska w celu osiągnięcia długoterminowych korzyści ekonomicznych. Monitory z serii EcoView zapewniaję większy komfort użytkownikowi, zmniejszają zanieczyszczenia środowiska i obniżają koszty związane z zużyciem energii. Modele z tej serii sprawdzą się zarówno w zastosowaniach korporacyjnych, w małych biurach i w domu.

EXIF

EXIF to skrót od Exchangeable Image File Format, który jest standardem metadanych w plikach obrazów ustanowionym przez JEITA (Japan Electronic and Information Technology Industries Association). W metadanych mogą być zachowane informacje, takie jak typ aparatu, przesłona, czas ekspozycji, odległość od obiektu oraz data zrobienia zdjęcia. Obsługiwane formaty obrazów to JPEG oraz TIFF. Metadane są zapisane w nagłówku, przed właściwymi informacjami o obrazie.

EcoView Index

EcoView wyświetla poziom oszczędzania energii w korelacji z jasnością monitora, aby uświadamiać i zachęcać ludzi do ochrony środowiska podczas pracy. Gdy indeks EcoView jest w pełni podświetlony, monitor działa optymalnie, jeśli chodzi o pobór energii.

Eizo Eco Products

System wewnętrznej kwalifikacji produktów wprowadzony przez Eizo w 2002 roku. Jego celem jest zapewnienie, że produkty Eizo spełniają wewnętrznie przyjęty zestaw kryteriów związanych ze świadomością odpowiedzialności za środowisko. Wśród tych kryteriów znajdują się m.in. produkcja z wykorzystaniem lutowia niezawierającego ołowiu i bezchromowych płyt stalowych, dołączanie instrukcji użytkownika drukowanych na możliwym do ponownego wykorzystania, bezchlorowym papierze oraz zgodność z wymaganiami ochrony środowiska obowiązującymi w Europie, U.S.A. i Japonii. Bieżące oznakowanie – EIZO Eco Products 2009 – oznacza spełnienie zarówno kryteriów z poprzednich wersji, jak i tych najnowszych np.: zerowe zużycie prądu gdy urządzenie jest wyłaczone, pobieranie mniej niż 1.5 W w trybie uśpienia.

Eizo EcoView NET

Aplikacja ta daje administratorowi scentralizowaną kontrolę nad ustawieniami odnoszącymi się do poboru mocy wszystkich znajdujących się w sieci monitorów FlexScan. Możliwe jest ustawienie jasności, włączenie/wyłączenie monitora, włączenie/wyłączenie opcji Auto EcoView oraz zdalne i lokalne określanie czasu pracy urządzenia. Oprogramowanie Eizo EcoView Net zapewnia oszczędności przy dużych instalacjach. EcoView Net jest kompatybilne z systemem operacyjnym Microsoft XP, Vista, Server 2003 i 2008.

EPEAT

Electronic Product Environmental Assessment Tool – Narzędzie badawcze dostępne on-line dostarczające informacji o sprawności produktu i cechach mających wpływ na środowisko naturalne, w oparciu o 28 kryteriów wyznaczonych przez Green Electronics Council (GEC). EPEAT zostało opracowane dzięki grantowi udzielonemu przez EPA (United States Environmental Protection Agency) i jest zarządzane przez GEC.

Możliwość komentowania jest wyłączona.