FineContrast

Fine Contrast, czyli predefiniowane dla różnych zastosowań tryby pracy. W zdecydowanej większości modeli monitorów EIZO dostępnych jest pięć trybów pracy: Text, Picture, Movie, Custom, RGB. Jednak w modelach zaawansowanych, można wybrać tryb pracy umożliwiający wyświetlenie obrazu w sposób, jaki go widzą osoby z daltonizmem czy redukujący jasność obrazu do minimum. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami następuje po naciśnięciu jednego przycisku na przedniej ściance monitora lub automatycznie – dzięki aplikacji ScreenManager Pro for LCD.

FIR

Filtr to system łączący sygnał wejściowy i funkcję transmisji, gwarantujący dostępność zmienionego sygnału na wyjściu. Filtr o skończonej odpowiedzi impulsowej (Filtr FIR) tworzy sygnał wyjściowy złożony z kilku częściowo zbuforowanych wartości sygnału wejściowego.

FlexScan

Termin używany do opisania monitora, który jest w stanie zaakceptować i automatycznie skompensować szeroki zakres poziomych częstotliwości skanowania. Tym samym monitor taki może zmieniać rozdzielczość w zależności od wymogów aplikacji. Ponieważ różne tryby rozdzielczości mają wpływ na częstotliwość skanowania, wiele monitorów jest obecnie zdolnych do automatycznego rozpoznawania częstotliwości skanowania i odpowiedniego kompensowania różnic w taktowaniu sygnałów. EIZO było jednym z pierwszych producentów, którzy wprowadzili tą technologię. W rodzinie monitorów FlexScan firmy EIZO znajdują się monitory LCD, które są dobrze dostosowane do pracy w domu i w biurze, w sektorze bankowości, zastosowań typu CAD/CAM i edycji fotografii.

FireWire

FireWire to interfejs przesyłu danych z dużą szybkością, stworzony z myślą o sprzęcie, takim jak kamery cyfrowe lub dyski twarde. Magistrala szeregowa o dużej szybkości umożliwia transfer od 100 do 400 Mbit/s w tzw. standardzie IEEE 1394a albo FireWire 400, a nawet 3200 MBit/s w tzw. standardzie IEEE 1394b albo FireWire 800.

FAT

FAT (ang. File Allocation Table) to system plików opracowany przez firmę Microsoft. Systemy plików FAT 12, FAT 16 i FAT 32 używane są we wszystkich przenośnych nośnikach danych (np. pamięci USB, karty pamięci).

Możliwość komentowania jest wyłączona.