Hardware Calibration

W panelach, które mają możliwość sprzętowej kalibracji, dobór wyświetlanych kolorów następuje w oparciu o wzorcowe tabele zapisane w układach elektronicznych monitora. Daje to lepsze rezultaty zgodności wyświetlanych barw i gwarantuje, że poszczególne monitory wyświetlają kolory w podobny sposób. Zaprojektowane przez EIZO oprogramowanie ColorNavigator sprawia, że cały proces kalibracji jest zarówno dokładny, jak i prosty do przeprowadzenia. Zamiast dokonywać oceny kolorów połączonej z ręcznym wprowadzaniem koordynatów barw lub wynajmowania specjalisty, wystarczy wprowadzić docelowe wartości jasności, punktu bieli oraz współczynnika gamma. ColorNavigator wykorzystuje 12- lub 10-bitową tabelę barw (Look-Up Table) i dokonuje automatycznej kalibracji monitora (zajmuje to około 4 – 5 minut).

HDMI

High Definition Multimedia Interface – multimedialny interfejs wysokiej rozdzielczości. HDMI jest cyfrowym interfejsem dla sygnału audio/video zdolnym przesyłać pełen strumień danych bez kompresji. Pozwala łączyć ze sobą dowolne, zgodne ze standardem, urządzenia audio/video takie jak odtwarzacze DVD, Blu-ray, konsole gier, komputery, monitory i telewizory cyfrowe.

Height Adjustable Stand

Dostępna dla większości monitorów EIZO o ekranach o rozmiarach pomiędzy 17 a 30 cali. Podstawa ta umożliwia obrót, pochylenie i regulację wysokości w zakresie od 82 do 100 mm.

Hertz (Hz)

Częstotliwość występowania zdarzeń cyklicznych w jednostce czasu. Jeden herc jest równy jednemu cyklowi na sekundę. Herc jest używany do określania poziomej częstotliwości skanowania (kHz), pionowej częstotliwości skanowania (Hz) i czasu wygaszania punktu (MHz).

Horizontal Scanning Frequency

Pozioma częstotliwość skanowania – ilość linii wyświetlanych na ekranie w ciągu sekundy, np. częstotliwość skanowania 80 kHz oznacza, że jest wyświetlanych 80,000 linii na sekundę.

Hub USB

Dwa porty downstream, pozwalają na szybkie i wygodne podłączanie urządzeń peryferyjnych, takich jak np. cyfrowe aparaty fotograficzne lub odtwarzacze plików MP3.

HSL

Tryb HSL (Hue, Saturation, Lightness) określa kolor za pomocą jego odcienia, nasycenia i jasności.

Hybrydowy tuner TV

Hybrydowy tuner TV pozwala na odbiór cyfrowego sygnału naziemnego, jak i analogowego za pośrednictwem telewizji kablowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.