Obszar roboczy

Miejsce, na którym wykonujemy prace graficzne. Jest mniejsze, niż wymiary całego tabletu. W zależności do czego będziemy wykorzystywać tablet należy wybrać odpowiednią wielkość. Gdy chcemy pracować nad większymi obrazami warto zakupić tablet o obszarze przynajmniej A4 (304 x 184 mm). W przypadku, gdy tablet chcemy używać jedynie do drobnych korekt wtedy możemy nabyć tańszy i mniejszy na przykład o rozmiarze 140 x 100mm.

Obraz płyty

Obraz oznacza pojedynczy plik dysku twardym zawierający obraz całej płyty. Obraz płyty może być wykorzystywany do tworzenia dokładnych kopii płyty na nośniku w późniejszym okresie w przypadku, gdy podczas procesu zapisywania wystapił problem lub gdy do komputera nie jest podłączona nagrywarka. Obraz wymaga tyle wolnego miejsca na dysku twardym, ile zajmuje zawartość oryginalnej płyty.

Off Timer

Wyłącznik czasowy – funkcja oszczędzająca energię w większości monitorów LCD EIZO. Przełącza ona automatycznie monitor, po ustawionym przez użytkownika czasie, w tryb uśpienia, w którym zużywa on tylko minimalną ilość energii potrzebną do obsługi microprocesora i huba USB (jeśli jest wbudowany).

Opóźnienie bufora 

Opóźnienie bufora to przerwa w przepływie danych w pamięci wewnętrznej (np. nagrywar-ki). Opóźnienie bufora jest wynikiem przerwy w przepływie danych do bufora wewnętrznego. Bufor dostarcza dane do momentu jego całkowitego opróźnienia. W celu zachowania ciągłości przepływu danych podczas nagrywania dane są stale przekazywane do bufora nagrywarki. W przypadku przerwy w ciągłym przepływie danych nośniki nie nadają się do użytku. Większość współczesnych nagrywarek wyposażonych jest w mechanizm chroniący przed opróźnieniem bufora.

Oprogramowanie sprzętowe

Oprogramowanie sprzętowe instalowane jest w sprzęcie (np. nagrywarce, urządzeniu USB itd.) w trakcie produkcji. Służy ono do łączności między właściwym sprzętem a innym oprogramowaniem, np. w przypadku podłączenia do komputera urządzenia USB.


Możliwość komentowania jest wyłączona.