Pixel

Termin „Pixel” jest połączeniem dwóch słów – „pix” (jak „pictures”, czyli „obrazy”) oraz „el” (jak „element”). Pixel stanowi podstawową jednostkę w jakiej wyrażana jest rozdzielczość obrazów cyfrowych, a pojedynczy piksel reprezentuje najmniejszy element informacji składającej się na cyfrowy obraz. Ilość pikseli może być wyrażana pojedynczą liczbą, jak np. „pięć-megapikseli” lub inaczej pięć milionów pikseli, albo jako para liczb, jak np. „ekran 1920 x 1080”, co oznacza, że może być wyświetlonych 1920 pikseli w poziomie i 1080 w pionie.

Pixel Pitch

Rozstaw pikseli – Odległość pomiędzy środkami najbliższych sobie pikseli tego samego koloru. Pixel Pitch daje ogólne pojęcie o zdolności monitorów do reprodukowania ostrych obrazów; im mniejszy jest rozstaw pikseli, tym ostrzejsze są wyświetlane obrazy.

Plug & Play

Bezproblemowe podłączanie komponentów do monitorów komputerowych. Monitory EIZO są kompatybilne z systemami DDC1/2B lub DDC 2B dla Plug & Play.

Power Manager

Menadżer zarządzania energią – Wbudowana w profesjonalne ekrany EIZO funkcja oszczędzania energii. Spełnia ona jeden lub więcej następujących standardów związanych z oszczędnością energii dla monitorów: VESA DPMS lub DVI- DMPM. W przypadku monitorów LCD EIZO z cyfrowym wejściem, Power Manager jest dostosowany do standardu oszczędzania energii DVI-DMPM, a dla tych z analogowym wejściem, jest zgodny z VESA DPMS.

Protection Panel

Panel zabezpieczający – przeźroczysta plastikowa powłoka. Jej użycie ma na celu zabezpieczenie przed uszkodzeniem monitora LCD spowodowanym np. naciskiem na ekran.

Poziom czułości nacisku

Jest to poziom siły nacisku, który przez piórko i tablet przekazujemy do programu graficznego. Im mocnej naciskamy tym grubsze i bardziej wyraziste stają się nasze linie. Poziomy mogą się kształtować na poziomach od 512 do 1024 stopni siły nacisku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.