Range Adjustment

Funkcja pozwalająca wybranym monitorom EIZO na szybkie wykonanie ponownego dostrojenia wyświetlanego obrazu do optymalnych parametrów rozmiaru ekranu i jego pozycji.

Response Time

Czas reakcji – Czas mierzony w milisekundach (ms), jaki jest potrzebny pikselowi na przejście od czerni do bieli i z powrotem do czerni. Krótszy czas reakcji oznacza mniejsze smużenie i rozmycie ruchomych obrazów wyświetlanych na ekranie monitora i jest podawany w specyfikacji produktu. Jednak przytoczony przykład czasu reakcji mierzonego w trybie czerń-biel-czerń nie jest idealnym wskaźnikiem zdolności monitora do płynnego odtwarzania ruchomych obrazów ponieważ nie mówi nic o czasie przejścia pomiędzy stopniami szarości składającymi się na obraz kolorowy. Stąd lepszym wskaźnikiem zdolności monitora do odtwarzania ruchomych obrazów jest czas reakcji mierzony jako przejście między stopniami szarości (szarość do szarości).

RoHS

RoHS (Restriction of Hazardous Substances) jest dyrektywą Unii Europejskiej zabraniającą używania sześciu substancji: ołowiu, rtęci, kadmu, sześciowartościowego chromu, PBDE (wielobromku dietylobenzenu) oraz PBB (wielobromku bifenylu). Dyrektywa ta została wprowadzona w lipcu 2006 r. i ma zastosowanie do większości sprzętu elektrycznego i elektronicznego sprowadzanego lub wyprodukowanego na terenie Unii Europejskiej. Wszystkie monitory oraz akcesoria EIZO produkowane od czerwca 2006 r. są zgodne z RoHS.

Rysik (pióro) 

Za jego pomocą rysujemy na tablecie to, co chcemy. Rysik powinien przede wszystkim dobrze leżeć w dłoni. Wyróżniamy rysiki z bezprzewodowe (na baterie) oraz podpięte do kabla. Inna nazwa rysika to piórko, niektóre z nich wyposażone są (tak jak mysz komputerowa) w przyciski funkcyjne.

Rozdzielczość

Im wyższa, tym z większą dokładnością możemy tworzyć nasze prace. Profesjonalne tablety maja rozdzielczość 4000 LPI lub większą.

RGB

Czerwony, Zielony i Niebieski oznaczają kombinację podstawowych barw stanowiących podstawę nowych kombinacji kolorów. W trybie RGB wszystkie kolory definiowane są z uwagi na zawartość czerwieni, zieleni i niebieskiego. Powstały kolor to efekt dodawania tych trzech składników kolorystycznych do bieli.

Ramka

Na płycie Audio CD na jedną sekundę muzyki przypada 75 sektorów. Jeden sektor składa się maksymalnie z 98 ramek, każda ramka zawiera 24 bajty danych i 9 bajtów kontrolnych. W technologii telewizyjnej i wideo angielskie słowo „frame”, czyli ramka lub kadr, oznacza również pełny ekran. Dzięki przeplotowi dwie następujące po sobie połówki obrazów w ciągu sekundy tworzą pełny ekran.

Remapper

Do odczytu dysków w formacie Mount Rainier w napędach nieobsługujących tego formatu (CD-MRW/DVD+MRW) niezbędny jest remapper, który jest instalowany automatycznie w ramach procesu instalacji programu InCD.

Możliwość komentowania jest wyłączona.