Saturation

Nasycenie koloru – czystość danego koloru i stopień w jakim różni się od czerni, bieli i szarości. Monitor kolorowy z wyłączoną saturacją nie wyświetla kolorów, a obrazy są prezentowane w odcieniach szarości. Monitor z ustawionym wysokim poziomem nasycenia wyświetla jasne, jaskrawe kolory z małą ilością lub całkowitym brakiem szarości.

Screen Manager Pro for LCD

Oprogramowanie do kontroli monitorów LCD EIZO umożliwiające dokonanie różnych korekcji wyświetlanego obrazu (np. rozmiaru, pozycji, kolorów, itd.) przy pomocy myszy lub klawiatury. Wszystkie monitory EIZO wyposażone w port USB upstream zawierają oprogramowanie ScreenManager Pro for LCD.

SDI

Serial Digital Interface. SDI, SD-SDI i HD-SDI to rodzaje cyfrowych interfejsów video wykorzystywanych podczas profesjonalnego nadawaniu programów TV do przesyłania nieskompresowanych i niezakodowanych cyfrowych sygnałów video (ze zintegrowanym dźwiękiem lub bez niego) o wysokim strumieniu danych w obrębie studia produkcyjnego. Standardy interfejsów SDI, takie jak SD-SDI i HD-SDI są zdefiniowane przez SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers – Zrzeszenie Inżynierów Filmowych i Telewizyjnych). Sygnały przesyłane przez SDI nie są szyfrowane,więc licencje umożliwiają ich wykorzystywanie tylko w profesjonalnym sprzęcie nadawczym.

SecurDisc

SecurDisc oznacza technologię zabezpieczeń, która chroni nośniki danych przed nieuprawnionym dostępem i powielaniem. Płytę w technologii SecurDisc można nagrać i chronić hasłem tylko w napędzie wyposażonym w technologię SecurDisc. Inne napędy posiadają dostęp tylko w ograniczonym zakresie. Obsługiwane są następujące formaty płyt, jakkolwiek bez funkcji ochrony hasłem: DVD+R(W), DVD+-R DL, DVD-RAM i CD-R(W).

Soft Proof

Programowy „wydruk” próbny – soft proofing jest techniką reprodukcyjną pokazującą na monitorze dokładne kolory, które mają się pojawić na wydruku. Programowe „wydruki” próbne usprawniają komunikację pomiędzy zamawiającym wydruk a jego wykonawcą oraz pomagają obniżyć koszty i zmniejszyć czas potrzebny na wykonanie reprintów, ponieważ zarówno wykonawcy jak i klienci mogą oglądać i mieć wpływ na kolory obrazu jeszcze zanim zostanie wykonany jakikolwiek wydruk.

Możliwość komentowania jest wyłączona.