Program Studio posiada bardzo wydajne narzędzie o nazwie Smart Movie, które pozwoli Ci stworzyć teledysk z muzyką bez jakiejkolwiek edycji.  Studio zrobi wszystko za ciebie i automatycznie zsynchronizuje filmy z muzyką.

Aby uruchomić SmartMovie, kliknij na ikonę kamery po lewej stronie, a następnie na zakładkę z klapsem filmowym. Znajdziesz tutaj listę styli w jakich możesz utworzyć swoje filmy. Opis każdego stylu pojawia się w dymku po prawej stronie. 7 ostatnich stylów na liście jest przeznaczonych specjalnie do pokazów zdjęć. Wystarczy wybrać jeden z nich i postępować według instrukcji w dymku. W tym wypadku chodzi o dodanie wideo na oś czasową. Klikamy na link w dymku i wybieramy klipy, która mają się znaleźć w filmie. Przeciągamy je na główną ścieżkę osi czasowej.

SmartMovie: Dodawanie filmów na oś czasową

SmartMovie: Dodawanie filmów na oś czasową

Kiedy już to zrobisz kliknij na napis Powróć do SmartMovie znajdujący się nad osią czasową i postępuj dalej według wskazówek w dymku. Kliknij na link w dymku i dodaj muzykę z dowolnego źródła (folder Moja Muzyka, płyta CD lub moduł SmartSound). Kliknij na przycisk OK. My wykorzystamy muzykę znajdującą się na dysku komputera i zapisaną w plikach MP3. Zaznaczamy wybrany plik i przeciągamy go na oś czasową i ponownie klikamy na link Powrót do SmartMovie.

Pozostało nam jedynie wpisać napisy tytułowe i końcowe. SmartMovie doda je automatycznie na początku i na końcu filmu. Teraz kliknij na przycisk SmartMovie. Studio zajmie się całą resztą. Wyczuje rytm muzyki i doda ją do filmu. Aby zobaczyć film kliknij przycisk odtwarzania.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Pinnacle Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl