W tym rozdziale kontynuujemy poznawanie wydajnych narzędzi do organizacji elementów biblioteki multimediów w Avid Studio.

Zapewniamy, że po kilku projektach wykonanych w Avid Studio korzystanie z tych narzędzi stanie się twoją drugą naturą. Będziesz mógł szybko dostosowywać bibliotekę tak, aby odpowiadała twojemu stylowi i metodzie organizacji pracy. Pisaliśmy już o tym w rozdziale wprowadzającym do zagadnienia pracy z biblioteką, gra ona kluczową rolę w zarządzaniu elementami twoich filmów, we wszystkich typach projektów.

Avid Studio Biblioteka

Avid Studio Biblioteka

Biblioteka umożliwia tworzenie zakładek szybkiego dostępu (Quick Tabs), ułatwiających wygodny dostęp do często używanych elementów, takich jak media, projekty, kolekcje, jak również kreatywnych elementów. Co ciekawe możesz tworzyć swoje własne zakładki. Po prostu kliknij przycisk Dodaj nową zakładkę znajdujący się na końcu zakładek. W górnej części biblioteki zostanie dodana nowa zakładka, domyślnie wyświetlająca wszystkie media znajdujące się w bibliotece.

Teraz możesz wskazać na liście dowolną kategorię biblioteki, aby wyświetlić jej zawartość. Nazwa kategorii pojawi się również na zakładce. Jeśli zdefiniujesz filtry korzystając z systemu rankingu, etykiet lub funkcji wyszukiwania, to filtr ten będzie również zapamiętany w tej zakładce. Co ważne te same zakładki będą wyświetlane w pomniejszonej wersji biblioteki w edytorze płyt lub filmów. Możesz również usunąć zakładkę klikając znak X w rogu zakładki.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Avid Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

ostatnia część poradnika