Wraz z rozwojem umiejętności, prędzej czy później nadejdzie moment, w którym zechcesz zaprojektować płytę wideo według własnych kryteriów, a nie przez korzystanie z kreatorów z domyślnymi ustawieniami. W tym rozdziale przedstawimy jak stworzyć płytę nie korzystając z kreatora rozdziałów.

Rozpocznijmy od stworzenia nowego projektu dysku. Z menu wybierzmy Plik -> Nowy -> płyta (New->Disc). Następnie z zakładek biblioteki dodajmy dwa dowolne pliki wideo na oś czasową. Następnie użyj zbioru listy Menu znajdującej się na zakładce i przeciągnij je do listy menu.

Dodawanie menu 

Mamy dwa klipy wideo, które chcemy podłączyć do tych dwóch przycisków znajdujących się u dołu ekranu z menu. Pierwszy przycisk ma już nazwę Odtwórz film (Play Movie), a drugi Wybór scen (Scene Selection).

Avid Studio - Zaawansowany authoring

Avid Studio - Zaawansowany authoring

Ponieważ użyjemy tego menu do bezpośredniego połączenia z naszymi dwoma klipami wideo, to nie potrzebujemy podmenu i dlatego musimy jedynie zmienić nazwy przycisków. Użyjmy do tego narzędzia do wyboru przycisków. Po prostu kliknij raz na wybrany przycisk, aby podświetlić tekst i w pole poniżej wpisz nazwę dla pierwszego przycisku. Klikając strzałkę przełącz się na drugi przycisk i wpisz dla niego nazwę.


Powiadom znajomych

Dodatkowe informacje

W tym poradniku korzystaliśmy
z Avid Studio - jego wersję demo możesz za darmo pobrać ze strony Softownia.pl

ostatnia część poradnika